QLED870 Series | 4K QLED TV with Google TV and Game Master Pro 2.0 (75QLED870)
Art.nr: 75QLED870 · P/N: 75QLED870
Paneltyp
QLED
HDR-stöd
Dolby Vision | HDR10+ | HDR10 | HLG | HDR Multiformat | HDR Pro
HDMI 2.1
Uppdateringsfrekvens
240 Hz
Lanseringsår
2023
Adaptiv synk
FreeSync Premium Pro | VRR
Smartplattform
Google TV
Övriga specifikationer
Series
QLED870 Series
Description
TCL 4K QLED TV with Google TV and Game Master Pro 2.0
Screen size
75"
Energy label
Feature tags
Release date
May 24, 2023, 2:48:00 PM
Product category
TV
Marketing highlights
· TCL QLED | · Full Array Local Dimming(FALD) | · 4K HDR PRO 1000 | <br> · TCL QLED<br> · Full Array Local Dimming(FALD)<br> · 4K HDR PRO 1000<br> · 144Hz Motion Clarity Pro<br> · Multi HDR Format DV I HDR10+<br> · Game Master Pro 2.0<br> · 240Hz Game Accelerator<br> · Dolby Atmos<br> · Google TV<br> · Hands-free Google Assistant<br> · Google Duo<br> · Works With Alexa<br> · Netflix, Amazon Prime, Disney+<br> · Bezeless slim metal and dual position stand