QLED850 Serien | 4K QLED Android TV (75QLED850)
Art.nr: 75QLED850 · P/N: 75QLED850
Specifikationer
Produktsida
Paneltyp
QLED
HDR-stöd
Dolby Vision
Upplösning
4K
Skärmstorlek
75 tum
HDMI-version
HDMI 2.1
Uppdateringsfrekvens
120 Hz
Lanseringsår
2021
Adaptiv synk
VRR
Ljudformat
Dolby Atmos
Smartplattform
Android TV
Övriga specifikationer
Series
QLED850 Serien
Description
Screen size
75"
Energy label
Feature tags
Release date
Aug 1, 2021, 12:00:00 AM
Product category
TV
Marketing highlights
· 100Hz Motion Clarity Pro | · HDMI 2.1 (4K 120Hz, VRR, ALLM, eARC) | · Dolby Vision IQ / Dolby Atmos | 100Hz Motion Clarity Pro | HDMI 2.1 (4K 120Hz, VRR, ALLM, eARC) | Dolby Vision IQ / Dolby Atmos | Hands-free Google Assistant | EP66-Serien är designad för att ge dig en känsla av premium - vi kallar det för Ultra Slim Metal Design. Samtidigt som du får en design som smälter in i hemmet får du även en bildkvalitet i 4K HDR, med Wide Color Gamut för intensiva och naturtrogna färger och en av de bästa Smart TV-lösningarna någonsin: Android TV . Framtangen för dig som inte vill kompromissa på varken design eller bildkvalitet - och med en enkel tillgång till innehållet du älskar. EP66-serien kommer att smälta in i vilket hem som helst, och låta alla njuta av sin skräddarsydda underhållning. Utan att tumma på bildkvaliteten.