QLED850 Serien | 4K QLED Android TV (55QLED850)
Art.nr: 55QLED850 · P/N: 55QLED850
HDR-stöd
Dolby Vision
Uppdateringsfrekvens
120 Hz
Lanseringsår
2021
Adaptiv synk
VRR
Smartplattform
Android TV
Övriga specifikationer
Series
QLED850 Serien
Description
Screen size
55"
Release date
Aug 1, 2021, 12:00:00 AM
Marketing highlights
· 100Hz Motion Clarity Pro | · HDMI 2.1 (4K 120Hz, VRR, ALLM, eARC) | · Dolby Vision IQ / Dolby Atmos | 100Hz Motion Clarity Pro | HDMI 2.1 (4K 120Hz, VRR, ALLM, eARC) | Dolby Vision IQ / Dolby Atmos | Hands-free Google Assistant | EP66-Serien är designad för att ge dig en känsla av premium - vi kallar det för Ultra Slim Metal Design. Samtidigt som du får en design som smälter in i hemmet får du även en bildkvalitet i 4K HDR, med Wide Color Gamut för intensiva och naturtrogna färger och en av de bästa Smart TV-lösningarna någonsin: Android TV . Framtangen för dig som inte vill kompromissa på varken design eller bildkvalitet - och med en enkel tillgång till innehållet du älskar. EP66-serien kommer att smälta in i vilket hem som helst, och låta alla njuta av sin skräddarsydda underhållning. Utan att tumma på bildkvaliteten.