QLED800 Series | Ultraslimmad 4K QLED TV med HDR PREMIUM och Android TV (55QLED800)
Art.nr: 55QLED800 · P/N: 55QLED800 · EAN: 5901292514358
Specifikationer
Produktsida
Paneltyp
QLED
HDR-stöd
Dolby Vision | HDR10+ | HDR10
Upplösning
4K
Skärmstorlek
55 tum
HDMI-version
HDMI 2.1
Uppdateringsfrekvens
120 Hz
Lanseringsår
2019
Adaptiv synk
VRR
Ljudformat
Dolby Atmos
Smartplattform
Android TV
Övriga specifikationer
Series
QLED800 Series
Description
Screen size
55"
Energy label
Feature tags
Release date
Jun 1, 2019, 12:00:00 AM
Product category
TV
Marketing highlights
· Quantum dot | · 4K HDR PREMIUM | · Motion Clarity Pro | 100Hz Motion Clarity Pro | HDMI 2.1 (4K 120Hz, VRR, ALLM, eARC) | Dolby Vision IQ / Dolby Atmos | Hands-free Google Assistant | QLED 800 Series kombinerar en ultraslimmad design, 4K HDR PREMIUM bildkvalitet med Quantom Dot-teknik och Motion Clarity Pro för skarpare bild, även i snabba scener.<br> QLED 800 Series stödjer Dolby Vision, HDR10+ och det mest avancerade Smart TV systemet någonsin: Android TV med Google Assistenten inbyggd. <br> Snabb åtkomst till allt content du älskar tack vare integrerad hands-free röststyrning: du kan tala direkt med din TV.<br> Denna innovativa kantlösa design kommer att förändra hur du ser på din TV och hur din TV ser ut.<br> Elegans möter prestandan och teknologin i QLED i en perfekt harmoni.