MQLED80 Series | MQLED80 QD-Mini LED 4K TV (98MQLED80)
Art.nr: 98MQLED80 · P/N: 98MQLED80
Specifikationer
Produktsida
Paneltyp
QD-Mini LED
HDR-stöd
Dolby Vision | HDR10+ | HDR10 | HLG | HDR Pro
Upplösning
4K
Skärmstorlek
98 tum
HDMI-version
HDMI 2.1
Uppdateringsfrekvens
240 Hz
Lanseringsår
2023
Adaptiv synk
FreeSync Premium Pro | VRR
Ljudformat
Dolby Atmos
Smartplattform
Google TV
Övriga specifikationer
Series
MQLED80 Series
Description
Screen size
98"
Energy label
https://eprel.ec.europa.eu/labels/electronicdisplays/Label_1606524.pdf
Feature tags
Release date
Sep 25, 2023, 1:59:00 PM
Product category
TV
Marketing highlights
· TCL Mini-LED | · TCL QLED TV | · 4K HDR PREMIUM 1300 | <br> •TCL Mini-LED<br> •TCL QLED TV<br> •4K HDR PREMIUM 1600<br> •144Hz Motion Clarity Pro<br> •Multi HDR format DV I DV IQ I HDR10+<br> •Game Master Pro 2.0<br> •HDMI 2.1 ALLM 144Hz VRR<br> •Dolby Atmos<br> •Google TV<br> •Hands-free Google Assistant<br> •Works with Alexa<br> •Netflix, Amazon Prime, Disney+, AirPlay2/Homekit<br><br> * 4K HDR Premium 1500 on 85'', HDR PREMIUME 1600 on 98''; 4K HDR PREMIUM 1300 on 50'', 55'', 65'', 75''<br> ** Central stand on 50'', 55'', 65'', 75'' , 85''