MQLED80 Series | MQLED80 QD-Mini LED 4K TV (75MQLED80)
Art.nr: 75MQLED80 · P/N: 75MQLED80
Specifikationer
Produktsida
Paneltyp
QD-Mini LED
HDR-stöd
Dolby Vision | HDR10+ | HDR10 | HLG | HDR Multiformat
Upplösning
4K
Skärmstorlek
75 tum
HDMI-version
HDMI 2.1
Uppdateringsfrekvens
240 Hz
Lanseringsår
2023
Adaptiv synk
FreeSync Premium Pro | VRR
Ljudformat
Dolby Atmos
Smartplattform
Google TV
Övriga specifikationer
Series
MQLED80 Series
Description
Screen size
75"
Energy label
https://eprel.ec.europa.eu/labels/electronicdisplays/Label_1606535.pdf
Feature tags
TV | C Series TV | QLED-TV | Mini-LED-TV | 4K | Google-TV | 4K-Mini-LED-TV | 4K-QLED-TV | HDR-MULTIFORMAT | Gaming TV (VRR 120 144Hz) | Dolby ATMOS | Google TV | Bezeless | Central stand | Quantum-Dot | HDR 10+ | HDR 10 | Dolby-VIsion | Imax-Enhanced
Release date
Aug 15, 2023, 2:03:00 PM
Product category
TV
Marketing highlights
· TCL Mini-LED | · TCL QLED TV | · 4K HDR PREMIUM 1300 | <br> • TCL Mini-LED<br> • TCL QLED TV<br> • 4K HDR PREMIUM 1500<br> • 144Hz Motion Clarity Pro<br> • Multi HDR format DV I DV IQ I HDR10+<br> • Game Master Pro 2.0<br> • HDMI 2.1 ALLM 144Hz VRR<br> • Dolby Atmos<br> • Google TV<br> • Hands-free Google Assistant<br> • Works with Alexa<br> • Netflix, Amazon Prime, Disney+, AirPlay2/Homekit<br><br> * 4K HDR Premium 1500 on 85'', HDR PREMIUME 1600 on 98''; 4K HDR PREMIUM 1300 on 50'', 55'', 65'', 75''<br> ** Central stand on 50'', 55'', 65'', 75'', 85''