Samsung Odyssey G9 S49DG954SU 49" - Ultrawide 5120x1440 OLED 240Hz
Art.nr: LS49DG954SUXEN · EAN: 8806095693392
Produktbild saknas för Samsung Odyssey G9 S49DG954SU 49" - Ultrawide 5120x1440 OLED 240Hz
Specifikationer
Paneltyp
OLED
Ljusstyrka
250 cd/m²
Upplösning
5120 x 1440
Skärmstorlek
49 tum
Uppdateringsfrekvens
240 Hz
Kontrastförhållande
Övriga specifikationer
EAN
SKU
LS49DG954SUXEN
Typ
Högtalare - stereo
Farve
Sølv
Färg
Silver
Vægt
12.9 kg
Art.nr
Gaming
Ja
Modell
LS49DG954SUXEN
Paneltyp
OLED
Lysstyrke
250 cd/m²
Modell-nr
LS49DG954SUXEN
Spänning
AC 100-240 V (50/60 Hz)
Spænding
AC 100-240 V (50/60 Hz)
Egenskaber
Wi-Fi, Bluetooth 5.2 adapter
Egenskaper
Wi-Fi, Bluetooth 5.2 adapter
Enhedstype
OLED-monitor - 49" - Smart monitor
Färgskala
99% DCI-P3 (CIE 1976)
Färgstöd
1 miljard färger
HDR-format
HDR10
Input-stik
DisplayPort, Micro HDMI, HDMI
Ljusstyrka
Pixelhöjd
0.234 mm
Energiklass
Klass G
Gränssnitt
DisplayPort 1.4 HDMI Micro HDMI
HDR-kapabel
HDR10
Inspänning
Pixel Pitch
0.234 mm
Tillverkare
Samsung
Upplösning
5120 × 1440
Anslutningar
HDMI, DisplayPort
Böjd skärm
Ja
Energiklasse
Klasse G
Typ av enhet
OLED-monitor - 49" - Smart bildskärm
Farve support
1 milliard farver
Farvespektrum
99% DCI-P3 (CIE 1976)
Formatforhold
32:9
Kurvet skærm
Produktnummer
Skärmstorlek
49"
Höjdjustering
120 mm
Lutningsvinkel
-2/+15
Operativsystem
Tizen
Kontrastforhold
Diagonal storlek
49"
Emballagets djup
47.4 cm
Emballagets vikt
18.5 kg
Inbyggda enheter
Skærmbelægning
Blændfri
Uteffekt / kanal
5 Watt
Bildförhållande
32:9
Emballagets bredd
135.2 cm
Emballagets höjd
24 cm
Energiklass (HDR)
Klass G
Importörens namn
Skärmbeläggning
Bländskydd
Tillverkningsnamn
Samsung Electronics Co., Ltd.
Typ av bildskärm
OLED-monitor / OLED - Smart bildskärm
Produktbeskrivelse
Samsung Odyssey OLED G9 S49DG954SU - G95SD Series - OLED-monitor - kurvet - 49" - HDR
Produktbeskrivning
Samsung Odyssey OLED G9 S49DG954SU - G95SD Series - OLED-monitor - böjd - 49" - HDR
Dimensioner (BxDxH)
119.47 cm x 23.69 cm x 52.93 cm - med ställ
Importörens adress
Importörens e-post
Medföljande kablar
1 x USB-C-kabel 1 x DisplayPort-kabel
Standard opløsning
Dual Quad HD 5120 x 1440 ved 240 Hz
Tillverkarens adress
Samsung Digital City, 129 Samsung-ro, Yeongtong District, Suwon, South Korea
Uppdateringsfrekvens
240 Hz
Kontrastförhållande
Standarder som följs
CEC, UL-bländningsfri
Energiforbrug om året
102 kWt
Inkluderad programvara
Intel Wireless Display, Alexa, SmartThings, Samsung TV Plus, Bixby Voice Assistant
Inkluderade tillbehör
Fjärrkontroll
Inmatningsanslutningar
DisplayPort, Micro HDMI, HDMI
Adaptive-Sync teknologi
AMD FreeSync Premium Pro
Adaptive-Sync-teknologi
AMD FreeSync Premium Pro
Importörens webbadress
Luftfuktighet vid drift
10 - 80 % (icke-kondenserande)
Ursprunglig upplösning
Dual Quad HD 5120 x 1440 vid 240 Hz
Vertikal visningsvinkel
178
Displaylägesjusteringar
Höjd, lutning
E-post för tillverkning
[email protected]
Energikonsumtion per år
102 kWh
Energimærke QR-kode URL
Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2011718
Max temperatur vid drift
40 °C
Min temperatur vid drift
10 °C
Strömförbrukning (max)
220 Watt
Tillverkarens webbadress
https://www.samsung.com/
Horisontell visningsvinkel
178
Overensstemmelsesstandarder
CEC, UL Glare Free
Strömförbrukning (typisk)
70 Watt
Strömkonsumtionsställ med
0.5 Watt
Mått och vikt (komponenter)
VESA-infästningsgränssnitt
100 x 100 mm