Philips Evnia 8000 49M2C8900 49" - Ultrawide - 5120x1440 - QD-OLED - 240Hz
Art.nr: 49M2C8900/00 · EAN: 8712581801663
Produktbild saknas för Philips Evnia 8000 49M2C8900 49" - Ultrawide - 5120x1440 - QD-OLED - 240Hz
Specifikationer
Ljusstyrka
1000 cd/m²
Skärmstorlek
49 tum
Uppdateringsfrekvens
240 Hz
Adaptiv synk
FreeSync
Kontrastförhållande
Övriga specifikationer
EAN
SKU
49M2C8900/00
Bredd
119.5 cm
Farve
Tekstureret hvid
Färg
Texturerat vit
Höjd
54.4 cm
Vægt
13.96 kg
Art.nr
Gaming
Ja
Längd
35.9 cm
Märke
Philips
Bildyta
48.9"
Hållare
-20 - 20°
imageUrl
https://www.proshop.se/Images/600x800/3210281_40335e41e404.jpg
Lysstyrke
1000 cd/m²
Modell-nr
49M2C8900/00
Spänning
AC 100-240 V (50/60 Hz)
Spænding
AC 100-240 V (50/60 Hz)
Antal HDMI
2
Egenskaber
KVM switch, USB 3.2 Gen 1 hub, USB PD 90 watt
Egenskaper
KVM-växel, USB 3.2 Gen 1 hubb, USB PD 90 Watt
Enhedstype
OLED-monitor - 49"
Formfaktor
Desktop
Färgskala
99% DCI-P3 (CIE 1976), 127.4% NTSC (CIE 1976), 153.1% sRGB (CIE 1931), 125.2% Adobe RGB (CIE 1976)
Färgstöd
1,07 miljarder färger
Input-stik
2xHDMI, DisplayPort, USB-C
Ljusstyrka
OSD-språk
Pixelhöjd
0.233 mm
Skärmform
Konkav skärm
Varumärke
Philips
Energiklass
Klass G
Inspänning
Kategorivag
Ljud & Bild > Bildskärm > LCD 29" och större
Kommentarer
Med stativ (högsta position)
Pixel Pitch
0.233 mm
Tillverkare
VESA-fäste
Ja
AMD FreeSync
Böjd skärm
Energiklasse
Klasse G
HDCP-version
1.4/2.2
HDMI-version
2.1
Pixeltäthet
108,77 ppi
Produktlinje
Philips Evnia 8000
Produktlänk
https://www.usa.philips.com/c-p/49M2C8900_27/evnia-gaming-monitor-qd-oled-gaming-monitor
Skärmteknik
OLED-monitor
Typ av enhet
OLED-monitor - 49"
deliveryTime
2-12 vardagar
feedCategory
Skaerm
feedProvider
Partner-ads
Farve support
1,07 milliarder farver
Farvespektrum
Formatforhold
32:9
Färgkategori
Vit
Kurvet skærm
Produktnummer
Skärmstorlek
49 tum
Storlek (tum)
48,9"
Pixlar per tum
Skärmböjning
1800R
Svarstid (min)
0,03 ms
Uteffekt (RMS)
30 W
VESA-montering
100 x 100 mm
Kontrastforhold
Normal svarstid
0,03 ms (grå-till-grå)
USB-hubbversion
3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
Vridningsvinkel
40
Antal högtalare
4
Diagonal storlek
49"
Emballagets djup
30 cm
Emballagets vikt
19.41 kg
HDR-certifiering
DisplayHDR 400 True Black
Inbyggd USB-hubb
Inbyggda enheter
KVM-växel, USB 3.2 Gen 1 hubb
Nätaggregatstyp
Intern
Producentgaranti
3 års garanti
Produktens färg
Vit
Skærmbelægning
Blændfri, lavreflektionsbelægning, Dis 25 %
Uteffekt / kanal
7.5 Watt
Altitud vid drift
0 - 3658 m
Antal DisplayPort
1
Bildförhållande
32:9
Djup (med stativ)
359 mm
Emballagets bredd
129 cm
Emballagets höjd
47.5 cm
Energiklass (HDR)
Klass G
Skärmbeläggning
Bländskydd, låg reflektionsbeläggning, Haze 25 %
Typ av bildskärm
OLED-monitor / Quantum Dot OLED
Vikt (med stativ)
14 kg
Bredd (med stativ)
1195 mm
Djup (utan stativ)
181 mm
Höjd (med stativ)
544 mm
Produktbeskrivelse
Philips Evnia 8000 49M2C8900 - OLED-monitor - kurvet - 49" - HDR
Produktbeskrivning
Philips Evnia 8000 49M2C8900 - OLED-monitor - böjd - 49" - HDR
Vikt (utan stativ)
10,8 kg
Adobe RGB-täckning
125,2%
Bredd (utan stativ)
1195 mm
Dimensioner (BxDxH)
119.5 cm x 35.9 cm x 54.4 cm - med stativ (högsta position)
Höjd (utan stativ)
369 mm
Inbyggda högtalare
Medföljande kablar
1 x HDMI-kabel 1 x DisplayPort-kabel 1 x USB-uppströmskabel USB-C till USB-C-kabel
Service och support
Begränsad garanti - 3 år
Standard opløsning
Dual Quad HD 5120 x 1440 ved 240 Hz
Typ av AMD FreeSync
FreeSync Premium Pro
Förpackad kvantitet
1
Ljusstyrka för bild
Temperatur vid drift
0 - 40 ° C
Uppdateringsfrekvens
240 Hz
Kontrastförhållande
Standarder som följs
TV-mottagaravkänning
Nej
Tillverkarens garanti
3 års garanti
Inkluderade tillbehör
Fjärrkontroll, VESA-fäste
Inmatningsanslutningar
2xHDMI, DisplayPort, USB-C
Typ av säkerhetsplats
Kensington säkerhetsplats
Luftfuktighet vid drift
20 - 80% RH
USB-strömförsörjning
90 Watt
Ursprunglig upplösning
Dual Quad HD 5120 x 1440 vid 240 Hz
Vertikal visningsvinkel
178
sRGB-täckning (typisk)
153,1%
Energimærke QR-kode URL
Https://eprel.ec.europa.eu/qr/1644071
Max temperatur vid drift
40 °C
Max uppdateringsfrekvens
240 Hz
Min temperatur vid drift
0 °C
Native bildförhållande
Operativsystem erfordras
Apple MacOS X, Windows 8 / 8.1 / 10 / 11
Bildkontrastförhållande
Diagonal storlek (metrisk)
124.5 cm
Horisontell visningsvinkel
178
Overensstemmelsesstandarder
Strömförbrukning (typisk)
163.35 Watt
Strömförbrukning (vanlig)
163,35 W
Strömkonsumtionsställ med
0.5 Watt
Mått och vikt (komponenter)
VESA-infästningsgränssnitt
100 x 100 mm
Stöd för VESA Adaptive Sync
Energieffektivitetsklass (SDR)
G
Vertikal uppdateringshastighet
48 - 240 Hz
Strömkonsumtion (vid läge av)
0.3 Watt
Betraktningsvinkel (horisontell)
Justeringer til display-position
Højde, drejbar, tilt
MTBF (genomsnittstid mellan fel)
30,000 timme/timmar
Strömförbrukning i vänteläge
0,5 W
Temperaturintervall (förvaring)
-20 - 60 ° C
URL med QR-kod för energimärke
USB-strömförsörjning upp till
90W
Antal USB typ A-portar nedströms
4
Antal USB typ C-portar uppströms
Bildens längd/breddförhållande
Horisontell uppdateringshastighet
30 - 388 KHz
Strömförbrukning HDR (På-läge)
85 kWh/1 000 h
Höjd över havet i avstängt läge
0 - 12192 m
Strömförbrukning i avslaget läge
0,3 W
Strömförbrukning för SDR (På-läge)
65 kWh/1 000 h
Monteringsgränssnitt för platt bildskärm
100 x 100 mm
Intervall för relativ operativ luftfuktighet
20 - 80%