77" OLED Z2 - Gallery Design 8K OLED Smart TV - OLED77Z29LA
Art.nr: OLED77Z29LA
Specifikationer
Produktsida
Paneltyp
OLED
HDR-stöd
Dolby Vision IQ | Dolby Vision | HDR10 Pro | HDR10 | HLG
Upplösning
8K
Skärmstorlek
77 tum
HDMI-version
HDMI 2.1
Adaptiv synk
FreeSync | VRR
Ljudformat
Dolby Atmos | Dolby Digital
Smartplattform
webOS
Övriga specifikationer
LAN
Ja
Typ
8K OLED
USB
2 (undersida) / 1 (sidan) | Ja
HDMI
2 (botten) /2 (sidan))
HEVC
8K@60p, 10 bit 4K@120P, 10 bit
Kabel
DVB-C
RF in
3 (undersida, RF/Sat)
ThinQ
Ja
Wi-Fi
Ja (802.11ax)
2K HFR
Ja / Ja / - / Ja
4K HFR
Ja / Ja / - / Ja
AI Home
CI-fack
Ja (sidan)
└ HLG
Riktning
Nedåtriktad utsändning
Satellit
DVB-S2/S
Airplay 2
Batterier
Ja (AAA x 2 st)
Bildläge
Bluetooth
Ja (V5.0)
Gråskala
HDR10 Pro
ThinQ-app
HGIG-läge
IR Blaster
Markbunden
DVB-T2/T
Motion Pro
OLED Motion
OSD språk
37 språk
Time Shift
DOLBY ATMOS
Key Feature
Ljuddelning
Strömkabel
Ja (ej löstagbar)
Webbläsare
WiFi-TV På
Always Ready
Konstgalleri
Sports Alert
360° VR Play
Apple Homekit
Audio Formats
Cinematic Dolby Atmos & Vision IQ
EPG (8 dagar)
Hög kontrast
LG Sound Sync
Skärmdelning
Snabbåtkomst
Tal till text
Teletext-sida
Ja (2 000 sidor)
AI Picture Pro
AI Picture Pro
AI Sound / Pro
AI Sound Pro (Virtual 7.1.2 Up-mix)
AI-uppskalning
AI-baserad 8K-uppskalning
FILMMAKER MODE
Fjärrkontroll
PM22GN
Home Dashboard
Multimottagare
Twin Tuner
Upptäck musik
AI-val av genre
Autokalibrering
Clear Voice Pro
Clear Voice Pro
Dolby Vision IQ
Energisparläge
LG Voice Search
WiSA-högtalare
AD (syntolkning)
IR Blaster-kabel
Kontrast/dimning
Pixeldimning
G-Synk kompatibel
Invertera färger
Röstigenkänning
Universalkontroll
[DVB] Undertexter
AI Acoustic Tuning
Digital inspelning
Time Machine (DVR)
Titta och spela in
AV1 (Videoavkodare)
8K@60p, 10 bit 4K@60p, 10bit
Analog tv-mottagare
FreeSync kompatibel
Simplink (HDMI CEC)
Smart röststyrning
Strömförsörjning
AC 100~240 V 50-60 Hz
VP9 (Videoavkodare)
Webbläsare: 8K@60p, 10 bit CP: 4K@60p, 10bit
Main Processor (SoC)
α9 Gen5 AI Processor 8K
Simultan ljudutgång
AI Brightness Control
Familjeinställningar
Magisk fjärrkontroll
Uppdateringshastighet
Uppdateringshastighet 120 Hz
Illuminanssensor grön
Delning av TV-ljudläge
Color / Wide Color Gamut
Perfect Color
Högtalare (Ljudutgång)
60 W (WF:20W, 10W per kanal)
Kontrast/perfekt svärta
Perfect Black
Teletext (Top/Flof/List)
Ljudhjälp(text till tal)
Slå på TV:n med mobilen
Styrning av soundbarläge
Dynamic Tone Mapping / Pro
Dynamic Tone Mapping Pro
Kompatibel med Slim Bracket
CI + (gemensamt gränssnitt)
CI+2.0/CI+1.4
Bluetooth energisparläge på
Ladda ner appar (via LG Store)
Effektförbrukning i standbyläge
Under 0,5 W