75UN70706LD
Art.nr: 75UN70706LD
Specifikationer
Produktsida
HDR-stöd
HDR10 Pro | HDR10 | HLG
Upplösning
4K
Skärmstorlek
75 tum
HDMI-version
HDMI 2.0
Uppdateringsfrekvens
50 Hz
Adaptiv synk
VRR
Ljudformat
DTS HD | Dolby Digital
Ljudkanaler
2.0
Smartplattform
webOS
Övriga specifikationer
AV1
Nej
LAN
Ja (Baksida)
USB
1 (Baksida)/1 (Sidan)
DIAL
Ja
HDMI
1 (Bak)/2 (Sidan)
A-CAS
Nej
AI UX
Ja
Kabel
DVB-C
RF in
2 (Bak RF/Sat)
ThinQ
Wi-Fi
Ja (802.11ac)
2K HFR
4K HFR
AI Home
BLU-typ
Direkt
CI-fack
Ja (Sidan)
Dimning
Kakao i
Version
HDMI 2.0
└ HLG
Ja/Ja/Ja/Ja (4K/2K)
LG ThinQ
LG-butik
Linje ut
Riktning
Nedåtriktad utsändning
Satellit
DVB-S2/S
Batterier
Ja (AAA x 2 st)
Bildläge
Bluetooth
HDR10 Pro
Ja/Ja/Ja/Ja (4K/2K)
IPS-panel
(Panel 50")
Komponent
Ja (Baksidan, gemensam komposit-/AV-ingång)
Processor
Fyrkärning processor 4K
ThinQ-app
Analog DVR
Displaytyp
4K IPS-skärm
HDR-effekt
Ja (4K/2K)
HGIG-läge
Hotelläge
IR Blaster
LG-kanaler
Ja (Tyskland, Italien, Spanien, Frankrike)
Markbunden
DVB-T2/T
Motion Pro
OSD språk
37 Språk
AI-bild/Pro
AI-ljud/Pro
Nej (Adaptiv ljudkontroll)
Clear Voice
Clear Voice III
DOLBY ATMOS
Key Feature
Ljuddelning
Naver Clova
Strömkabel
75" : Ja (TV ansluten) 65/60/55/49/43" : Ja (TV Fristående)
Uppskalning
4K Upscaler
Webbläsare
WiFi-TV På
Amazon Alexa
Konstgalleri
Musikspelare
Spel inbyggt
360° VR Play
EPG (8 dagar)
Ja(UK : Freeview Play EPG)
LED-belysning
LG Sound Sync
Perfekt svart
Skärmdelning
Snabbåtkomst
Surroundläge
Ultra Surround
Tal till text
Teletext-sida
Ja (1000 sida)
AI-uppskalning
FILMMAKER MODE
Fjärrkontroll
Standard fjärrkontroll
LG TV Plus App
Multimottagare
Rörelsesensor
Upptäck musik
Välkomstläge
Autokalibrering
Dolby Vision IQ
Energisparläge
Hörlursutgång
Komposit i (AV)
LG Voice Search
Ultra Luminance
Vid färg Gamut
WiSA-högtalare
AD (syntolkning)
Google Assistant
IR Blaster-kabel
Mobil anslutning
NanoCell Display
Sportaviseringar
Tidsmaskin (DVR)
AI rekommendation
Antal processorer
Kvadrupel
Bildförbättring
Bildförbättring
Del av startsidan
G-Synk kompatibel
Programinspelning
Universalkontroll
[DVB] Undertexter
Digital inspelning
Titta och spela in
Analog tv-mottagare
Billion Rich Colors
Simplink (HDMI CEC)
Smart röststyrning
Strömförsörjning
AC 100~240 V 50-60 Hz
VP9 (Videoavkodare)
4K@60P, 10bit
Ansiktsförbättring
ENERGY STAR-godkänd
HEVC (Videoavkodare)
4K@60P, 10bit
Simultan ljudutgång
Startinstrumentpanel
Anpassningsbar skärm
Handfri röststyrning
Komponent/AV-sändare
Magisk fjärrkontroll
Illuminanssensor grön
Intelligent redigering
Ljusdämpningsalgoritm
LG lokal kontrast
Nätverksfilbläddrare
RS-232C (kontroll/SVC)
[ATSC] Sluten bildtext
Anslut till Amazon Echo
Ja (Storbritannien, Frankrike, Tyskland, Italien, Spanien)
Anslut till Google Home
Ja (Storbritannien, Frankrike, Tyskland, Italien)
Bred betraktningsvinkel
Bred betraktningsvinkel
Live Pick(Vem.Var.Vad?)
Automatiskt val av genre
Dynamisk tonmappning/Pro
HDR Dynamisk tonmappning
Högtalare (ljudutgång)
20W (10W per kanal)
Relaterat innehållssök
Ja (Magisk länk)
Strömförbrukning (max)
Skiljer sig åt mellan storlekar och regioner
Teletext (Top/Flof/List)
Ja (TOP: Österrike, Tyskland, Italien, Schweiz,--, Flof: Övriga)
Ljudhjälp(text till tal)
Miljarder levande färger
Slå på TV:n med mobilen
Ja (Mobil-TV På)
eARC/ARC (ljudreturkanal)
ARC (HDMI 2)
Automatisk enhetsupptäckt
Direkt spelsvar (VRR/ALLM)
Nej/Ja
Vesa-väggmonteringsmodell
Se tillbehörsbladet
Kompatibel med Slim Bracket
CI + (gemensamt gränssnitt)
CI+1.4
Bluetooth energisparläge på
LG Smart-högtalare (WK7,WK9)
Ja (Storbritannien, Frankrike, Tyskland, Italien)/Nej
AI-styrd akustisk finjustering
TV installationstyp
Kompatibel med Smarthögtalare
TruMotion/Uppdateringsfrekvens
TM100 (uppdateringsfrekvens 50 Hz)
Uppskattad årlig driftkostnad
AI-styrd kontroll av ljusstyrkan
Dataöverföring (landsspecifik)
Effektförbrukning i standbyläge
Under 0,5W