65NANO996PB
Art.nr: 65NANO996PB
Specifikationer
Produktsida
Paneltyp
OLED
HDR-stöd
Dolby Vision | Dolby Vision IQ | HDR10 Pro | HDR10 | HLG
Upplösning
8K
Skärmstorlek
65 tum
HDMI-version
HDMI 2.1
Uppdateringsfrekvens
120 Hz
Ljudformat
Dolby Atmos | Dolby Digital
Ljudkanaler
4.2
Smartplattform
webOS
Övriga specifikationer
LAN
Ja (Baksida)
Typ
8K NanoCell
USB
2 (Bak) / 1 (Sidan)
DIAL
Ja
HDMI
2 (Bak) / 2 (Sidan)
HEVC
8K@60p, 10 bit
AI UX
Ja
Kabel
DVB-C
RF in
2 (Bak RF/Sat)
ThinQ
Wi-Fi
Ja (802.11ax)
2K HFR
4K HFR
AI Home
BLU-typ
Slim Direct
CI-fack
Ja (Sidan)
Version
HDMI 2.1
└ HLG
Airplay2
Linje ut
Ja (Hörlursutgång gemensam)
Riktning
Nedåtriktad utsändning
Satellit
DVB-S2
Batterier
Ja (AA x 2EA)
Bildläge
Bluetooth
Ja (V5.0)
HDR10 Pro
ThinQ-app
HGIG-läge
Hotelläge
IR Blaster
LG-kanaler
Markbunden
DVB-T2/T
Motion Pro
NANOCell Motion Pro
Next Picks
OSD språk
37 Språk
Clear Voice
Clear Voice Pro
DOLBY ATMOS
Energiklass
Ja (Beror på regionen)
Key Feature
Ljuddelning
Sound Alive
Strömkabel
Ja (TV ansluten)
Uppskalning
8K Upscaler
Webbläsare
WiFi-TV På
Amazon Alexa
Konstgalleri
360° VR Play
AI-bild / Pro
AI Picture Pro 8K
AI-ljud / Pro
AI Sound Pro
Apple Homekit
Audio Formats
Dolby Vision | Dolby Atmos
EPG (8 dagar)
LCD (IPS, VA)
IPS (76/65" VA)
LG Sound Sync
Ja (Bluetooth krävs)
Skärmdelning
Snabbåtkomst
Tal till text
Teletext-sida
Ja (2000 sidor)
AI-uppskalning
AI-baserad 8K-uppskalning
FILMMAKER MODE
Fjärrkontroll
MR21N
Färg/NanoCell
Ljudläge synk
Magic Explorer
Upptäck musik
Vem, var, vad?
Autokalibrering
Dolby Vision IQ
Energisparläge
Hörlursutgång
Ja (Baksida)
LG Voice Search
WiSA-högtalare
WiSA 5.1 kanal
AD (syntolkning)
Google Assistant
IR Blaster-kabel
Kontrast/dimning
Full Array Dimming (65")
Mobil anslutning
Sportaviseringar
Tidsmaskin (DVR)
Antal processorer
Kvadrupel
Bildförbättring
Bildförbättring på SQM
Programinspelning
Universalkontroll
[DVB] Undertexter
Digital inspelning
AV1 (Videoavkodare)
8K@60p, 10 bit
Analog tv-mottagare
Simplink (HDMI CEC)
Smart röststyrning
Strömförsörjning
AC 100~240 V 50-60 Hz
VP9 (Videoavkodare)
Webbläsare: 8K@60p, 10 bit
Apps (구, LG Store)
ENERGY STAR-godkänd
Beror på region
Huvudprocessor (SoC)
α9 Gen4 AI Processor 8K
Simultan ljudutgång
Startinstrumentpanel
Magisk fjärrkontroll
Inbyggd
Direkt spelsvar (ALLM)
Illuminanssensor grön
Intelligent redigering
Ljusdämpningsalgoritm
Ljusoptimering för lokal dimning
Nätverksfilbläddrare
AI-rekommendationer /AI
Anslut till Amazon Echo
Anslut till Google Home
Automatiskt val av genre
Ja (SDR/HDR/Dolby HDR)
Färg/stort färgområde
Nano Color Pro
Högtalare (Ljudutgång)
60W (WF:20W, 10W per kanal)
Relaterat innehållssök
Teletext (Top/Flof/List)
Ja (Flof)
Kontrast/ Ultra Luminance
Ultra Luminance Pro
Ljudhjälp(text till tal)
Slå på TV:n med mobilen
Kompatibel med Slim Bracket
Musikspelare > Mediaspelare
eARC / ARC (ljudreturkanal)
eARC (HDMI 2)
CI + (gemensamt gränssnitt)
CI+1.4
Bluetooth energisparläge på
Ja (Bluetooth krävs)
Motion / Uppdateringsfrekvens
Uppdateringshastighet 120 Hz
Surroundläge => 21Y Spec Out
OLED-surround
AI-styrd akustisk finjustering
Ja (Beror på regionen)
Kompatibel med smarthögtalare
AI-styrd kontroll av ljusstyrkan
Dataöverföring (landsspecifik)
Effektförbrukning i standbyläge
Under 0,5 W