65" QNED 91 - QNED Mini LED 4K Smart TV - 65QNED916QE
Art.nr: 65QNED916QE
Specifikationer
Produktsida
Paneltyp
QNED
HDR-stöd
Dolby Vision IQ | Dolby Vision | HDR10 Pro | HDR10 | HLG
Upplösning
4K
Skärmstorlek
65 tum
HDMI-version
HDMI 2.1
Adaptiv synk
FreeSync | VRR
Ljudformat
Dolby Atmos | Dolby Digital
Smartplattform
webOS
Övriga specifikationer
LAN
Ja
Typ
4K QNED MiniLED
USB
1 (baksida) / 1 (sidan) | Ja
HDMI
4 (Sidan)
HEVC
4K@120P, 10 bit
Kabel
DVB-C
RF in
2 (baksida RF/Sat)
ThinQ
Ja
Wi-Fi
Ja (802.11ac)
2K HFR
4K HFR
AI Home
CI-fack
Ja (sidan)
Version
HDMI 2.1 2ea / HDMI 2.0 2ea
└ HLG
Riktning
Nedåtriktad utsändning
Satellit
DVB-S2/S
Airplay 2
Batterier
Ja (AA x 2EA)
Bildläge
Bluetooth
Ja (V5.0)
Gråskala
HDR10 Pro
ThinQ-app
HGIG-läge
IR Blaster
Markbunden
DVB-T2/T
Motion Pro
Motion Pro
OSD språk
37 Språk
Time Shift
DOLBY ATMOS
Key Feature
Ljuddelning
Strömkabel
Ja (ej löstagbar)
Webbläsare
WiFi-TV På
Always Ready
Konstgalleri
Sports Alert
360° VR Play
Adaptive Sync
HDMI 2.1 med FreeSync & eARC
Apple Homekit
Audio Formats
Cinematic Dolby Atmos & Vision IQ
EPG (8 dagar)
Hög kontrast
LG Sound Sync
Skärmdelning
Snabbåtkomst
Tal till text
Teletext-sida
Ja (2 000 sidor)
AI Picture Pro
AI Picture Pro
AI Sound / Pro
AI Sound Pro (Virtual 5.1.2 Up-mix)
AI-uppskalning
AI-uppskalning
FILMMAKER MODE
Fjärrkontroll
MR22GA
Home Dashboard
Smart Platform
webOS 22: smartTV optimerad för dig
Upptäck musik
AI-val av genre
Autokalibrering
Clear Voice Pro
Clear Voice Pro
Dolby Vision IQ
Energisparläge
LG Voice Search
WiSA-högtalare
AD (syntolkning)
IR Blaster-kabel
Kontrast/dimning
Precision Dimming Pro+
Invertera färger
Röstigenkänning
Universalkontroll
[DVB] Undertexter
AI Acoustic Tuning
Bakgrundsbelysning
Mini LED
Digital inspelning
Time Machine (DVR)
AV1 (Videoavkodare)
4K@60p, 10bit
Analog tv-mottagare
FreeSync kompatibel
Simplink (HDMI CEC)
Smart röststyrning
Strömförsörjning
AC 100~240 V 50-60 Hz
VP9 (Videoavkodare)
4K@60p, 10bit
Main Processor (SoC)
α7 Gen5 AI Processor 4K
Simultan ljudutgång
AI Brightness Control
Familjeinställningar
Färg QNED / NanoCell
QNED
Magisk fjärrkontroll
Uppdateringshastighet
Uppdateringshastighet 120 Hz
Illuminanssensor grön
Delning av TV-ljudläge
Color / Wide Color Gamut
Nano Color Pro
Högtalare (Ljudutgång)
40 W (WF:20W, 10W per kanal)
Teletext (Top/Flof/List)
Ljudhjälp(text till tal)
Slå på TV:n med mobilen
Styrning av soundbarläge
Dynamic Tone Mapping / Pro
Dynamic Tone Mapping
Kompatibel med Slim Bracket
CI + (gemensamt gränssnitt)
CI+2.0/CI+1.4
Bluetooth energisparläge på
Ladda ner appar (via LG Store)
Effektförbrukning i standbyläge
Under 0,5 W