60UM7100PLB
Art.nr: 60UM7100PLB
Specifikationer
Produktsida
HDR-stöd
HDR10 Pro | HDR10 | HLG
Upplösning
4K
Skärmstorlek
60 tum
HDMI-version
HDMI 2.0
Ljudformat
DTS HD | Dolby Digital
Ljudkanaler
2.0
Smartplattform
webOS
Övriga specifikationer
HLG
Ja
LAN
Ja (Bak)
USB
1 (Bak)/1 (Sidan)
DIAL
Ja
HDMI
1 (Bak)/2 (Sidan)
AI UX
Kabel
DVB-C
RF in
2 (Bak RF/Sat)
Svart
Nej
ThinQ
Ja (De nordiska språken stöds ej, Magic Remote krävs)
Wi-Fi
Ja (802.11ac)
4K HFR
Nej
AI Home
AI-ljud
BLU-typ
Direkt
CI-fack
Ja (Sidan)
Dimning
Version
HDMI 2.0
Riktning
Nedåtriktad utsändning
Satellit
DVB-S2/S
Bildläge
Bluetooth
Ja (V5.0)
Fraktvikt
25.5
HDR10 Pro
IPS-panel
Ja(Förutom 60")
Analog DVR
Displaytyp
UHD
HDR-effekt
Ja (4K/2K)
LG Galleri
Markbunden
DVB-T2/T
Motion Pro
OSD språk
36 Språk
Clear Voice
Clear Voice III
DOLBY ATMOS
DTS-dekoder
Key Feature
Strömkabel
Ja (TV ej ansluten)
Uppskalning
4K Upscaler
Webbläsare
WiFi-TV På
Dolby Vision
Magisk länk
Mobil-TV På
Multivisning
Musikspelare
360° VR Play
AI-ljusstyrka
DTS Virtual:X
EPG (8 dagar)
Ja(UK : Freeview Play EPG)
LG Sound Sync
Skärmdelning
Snabbåtkomst
Surroundläge
Ultra Surround
Tal till text
Teletext-sida
Ja (2 000 sidor)
Bild processor
Fyrkärning processor
Brusreducering
NR
Fjärrkontroll
L-con
LG TV Plus App
Multimottagare
Visningsvinkel
Vidvisningsvinkel(Förutom 60")
Autokalibrering
Energisparläge
LG Voice Search
Smart ThinQ App
Ultra Luminance
Vid färg Gamut
Vikt med stativ
19.8
WiSA-högtalare
AD (syntolkning)
Dataöverföring
HbbTV
Mobil anslutning
Tidsmaskin (DVR)
Vikt utan stativ
19.4
AI rekommendation
Antal processorer
Kvadrupel
Färgåtergivning
True Color Accuracy
Programinspelning
Universalkontroll
Redo (Kräver LG Magic Remote)
[DVB] Undertexter
Digital inspelning
Fraktmått (BxHxD)
1492 x 880 x 190
Färgförbättring
Avancerad Färgförbättring
Komponent/Komposit
Ja (Bak, gemensamt AV-/komponentuttag)
LG Innehållsbutik
Titta och spela in
Analog tv-mottagare
Hörlursuttag 3,5mm
Simplink (HDMI CEC)
Smart röststyrning
Strömförsörjning
AC 100~240 V 50-60 Hz
VP9 (Videoavkodare)
4K@60P, 10bit
Adaptiv ljudkontroll
Digital tv-mottagare
DVB-T2/C/S2
Dynamisk tonmappning
HDR Dynamisk tonmappning
HEVC (Videoavkodare)
4K@60P, 10bit
Simultan ljudutgång
Startinstrumentpanel
Biljoner rika färger
Djupt inlärd AI-bild
Magisk fjärrkontroll
Redo
Illuminanssensor grön
Intelligent redigering
Nätverksfilbläddrare
Högtalare (ljudutgång)
20W (10W per kanal)
Mått med stativ (BxHxD)
1368 x 862 x 269
Objektdjupsförbättring
Ljudhjälp(text till tal)
Mått utan stativ (BxHxD)
1368 x 796 x 89.1
eARC/ARC (ljudreturkanal)
ARC (HDMI 2)
One Touch ljudinställning
Redo (Kräver LG Magic Remote)
Auto Low Latency Mode (ALLM)
Automatisk enhetsdetektering
CI + (gemensamt gränssnitt)
CI+ 1.4
Bluetooth energisparläge på
Ljuduppspelning med Bluetooth
Effektförbrukning i standbyläge
Under 0,5W