43NANO756PA
Art.nr: 43NANO756PA
Specifikationer
Produktsida
Paneltyp
NanoCell
HDR-stöd
HDR10 Pro | HDR10 | HLG
Upplösning
4K
Skärmstorlek
43 tum
Uppdateringsfrekvens
60 Hz
Adaptiv synk
VRR
Ljudformat
Dolby Digital
Ljudkanaler
2.0
Smartplattform
webOS
Övriga specifikationer
HLG
Active HDR
LAN
Ja(Baksida)
Typ
4K NanoCell
USB
1 (Baksida)/1 (Sidan)
DIAL
Ja
HDMI
1 (Baksida)/2 (Sidan)
HEVC
4K@60p, 10bit
AI UX
Ja
Kabel
DVB-C
RF in
2 (Sidan, RF/Sat)
ThinQ
Wi-Fi
Ja (802.11ac)
2K HFR
Nej
4K HFR
Nej
AI Home
BLU-typ
Direkt
CI-fack
Ja (Sidan)
Airplay2
Riktning
Nedåtriktad utsändning
Satellit
DVB-S2/S
Batterier
Ja (AA x 2EA)
Bildläge
Bluetooth
Ja (V5.0)
HDR10 Pro
ThinQ-app
HGIG-läge
Hotelläge
LG-kanaler
Markbunden
DVB-T2/T
Next Picks
OSD språk
37 Språk
DOLBY ATMOS
Energiklass
Ja (Beror på regionen)
Key Feature
Rena färger i äkta 4K | NanoCell-teknik | Fyrkärning processor 4K
Ljuddelning
Sound Alive
Strömkabel
43": Ja (Frigjord)
Uppskalning
4K Upscaler
Webbläsare
WiFi-TV På
Amazon Alexa
Konstgalleri
360° VR Play
AI-bild / Pro
AI-ljud / Pro
AI-ljud
Apple Homekit
EPG (8 dagar)
Skärmdelning
Snabbåtkomst
Tal till text
Teletext-sida
Ja (2000 sidor)
AI-uppskalning
4K uppskalning
FILMMAKER MODE
Fjärrkontroll
MR21
Färg/NanoCell
Ljudläge synk
Magic Explorer
Upptäck musik
Vem, var, vad?
Apps (LG Store)
Dolby Vision IQ
Energisparläge
LG Voice Search
AD (syntolkning)
Mobil anslutning
Sportaviseringar
Tidsmaskin (DVR)
Antal processorer
Kvadrupel
Bildförbättring
Bildförbättring
Programinspelning
Universalkontroll
[DVB] Undertexter
Digital inspelning
AV1 (Videoavkodare)
4K@60p, 10bit
Analog tv-mottagare
FreeSync kompatibel
Simplink (HDMI CEC)
Smart röststyrning
Strömförsörjning
AC 100~240 V 50-60Hz
VP9 (Videoavkodare)
Huvudprocessor (SoC)
Fyrkärning processor 4K
Simultan ljudutgång
Startinstrumentpanel
Magisk fjärrkontroll
Illuminanssensor grön
Intelligent redigering
Ljusdämpningsalgoritm
LG lokal kontrast
Nätverksfilbläddrare
AI-rekommendationer /AI
Anslut till Amazon Echo
Automatiskt val av genre
Färg/stort färgområde
Nano Color
Högtalare (Ljudutgång)
20W (10W per kanal)
Relaterat innehållssök
Teletext (Top/Flof/List)
Ja (Flof)
Kontrast/ Ultra Luminance
Ljudhjälp(text till tal)
Slå på TV:n med mobilen
Direkt spelsvar (VRR/ALLM)
Kompatibel med Slim Bracket
Musikspelare > Mediaspelare
eARC / ARC (ljudreturkanal)
eARC (HDMI 2)
CI + (gemensamt gränssnitt)
CI+1.4
Bluetooth energisparläge på
Ja (Bluetooth krävs)
Motion / Uppdateringsfrekvens
Uppdateringshastighet 60Hz
AI-styrd akustisk finjustering
Ja (Beror på regionen)
Kompatibel med smarthögtalare
AI-styrd kontroll av ljusstyrkan
Dataöverföring (landsspecifik)
Effektförbrukning i standbyläge
Under 0,5W