43" NANO 78 - NanoCell 4K Smart TV - 43NANO786QA
Art.nr: 43NANO786QA
Specifikationer
Produktsida
Paneltyp
NanoCell
HDR-stöd
HDR10 Pro | HDR10 | HLG
Upplösning
4K
Skärmstorlek
43 tum
Adaptiv synk
VRR
Ljudformat
Dolby Digital
Smartplattform
webOS
Övriga specifikationer
LAN
Ja
Typ
4K NanoCell
USB
1 (Baksida) / 1 (Sidan) | Ja
HDMI
1 (Baksida) / 2 (Sidan)
HEVC
4K@60p, 10bit
Kabel
DVB-C
RF in
2 (Sidan, RF/Sat)
ThinQ
Ja
Wi-Fi
Ja (802.11ac)
AI Home
CI-fack
Ja (Sidan)
└ HLG
Riktning
Nedåtriktad utsändning
Satellit
DVB-S2/S
Airplay 2
Batterier
Ja (AA x 2EA)
Bildläge
Bluetooth
Ja (V5.0)
Gråskala
HDR10 Pro
ThinQ-app
HGIG-läge
Markbunden
DVB-T2/T
OSD språk
37 språk
Time Shift
Key Feature
Ljuddelning
Strömkabel
Ja (Frigjord)
Webbläsare
WiFi-TV På
Sports Alert
360° VR Play
Apple Homekit
EPG (8 dagar)
Hög kontrast
LCD (IPS, VA)
Multi
LG Sound Sync
Skärmdelning
Snabbåtkomst
Tal till text
Teletext-sida
Ja (2 000 sidor)
AI Sound / Pro
AI Sound Pro (Virtual 5.1.2 Up-mix)
AI-uppskalning
4K uppskalning
FILMMAKER MODE
Fjärrkontroll
MR22GA
Home Dashboard
Number of CPUs
Quad
Smart Platform
webOS 22: smartTV optimerad för dig
Upptäck musik
AI-val av genre
Clear Voice Pro
Clear Voice Pro
Energisparläge
LG Voice Search
AD (syntolkning)
Invertera färger
Universalkontroll
[DVB] Undertexter
AI Acoustic Tuning
Bakgrundsbelysning
Direkt
Digital inspelning
Time Machine (DVR)
AV1 (Videoavkodare)
4K@60p, 10bit
Analog tv-mottagare
Simplink (HDMI CEC)
Smart röststyrning
Strömförsörjning
AC 100~240 V 50-60 Hz
VP9 (Videoavkodare)
Main Processor (SoC)
α5 Gen5 AI Processor 4K
Simultan ljudutgång
AI Brightness Control
Familjeinställningar
Färg QNED / NanoCell
NANO
Magisk fjärrkontroll
Uppdateringshastighet
Uppdateringshastighet 60 Hz
Illuminanssensor grön
Delning av TV-ljudläge
Color / Wide Color Gamut
Nano Color
Högtalare (Ljudutgång)
20 W (10W per kanal)
Teletext (Top/Flof/List)
Ljudhjälp(text till tal)
Slå på TV:n med mobilen
Styrning av soundbarläge
Dynamic Tone Mapping / Pro
Dynamic Tone Mapping
CI + (gemensamt gränssnitt)
CI+2.0/CI+1.4
Bluetooth energisparläge på
Ladda ner appar (via LG Store)
Effektförbrukning i standbyläge
Under 0,5 W