SAMA XPH-1200A
Art.nr: XPH-1200A · P/N: 88882233 · EAN: 4260455648943
Specifikationer
Produktsida
Effekt
1200 W
ATX-version
ATX 3.0
Effektivitet
80 PLUS Platinum
Formfaktor
ATX
Skydd
Övriga specifikationer
Output
Voltage + 3.3V | + 5V | + 12V | - 12V | + 5Vsb Total power Power 3.3V + 5V Power 12VHPWR Tolerance Ripple/ Noise | current max. 20A | max. 20A | max. 100A | max. 0.4A | max. 3A max. 1200W max. 100W max. 600W +/- 5% <50mV @ +3.3V, +5V, +5Vsb | <120mV @+12V, -12V
Safety
Features
1200 Watt power supply | Intel ATX 3.0 Standard | 12VHPWR connector up to 600W
Warranty
5 years
Logistic data
Dimension Net weight Gross weight Article number GTIN Packing unit | 150 x 155 x 86 mm 2.60 kg 3.04 kg 88882233 4260455648943 1 pcs | 6 pcs (carton) | 180 pcs (EU pallet)
Scope of delivery
Power supply | Power cord | Screws | Cable ties | Manual
Economic data: @ 20% power
92.76 %
Economic data: @ 50% power
93.12 % | 93.90 %
Input Voltage Frequency Current
AC 100 - 240 V~ 50/60Hz 15A @115V | 8A @230V
Economic data: @ 100% power Standby power
92.00 % < 0.44W
Economic data: Efficiency @115V @ 10% power
90.14 %
Environmental Temperature | Humidity | Altitude
Economic data: @ 100% power Efficiency @230V @ 20% power
90.20 % 92.90 %