SAMA XPH-1000A
Art.nr: XPH-1000A · P/N: 88882232
Specifikationer
Produktsida
Effekt
1000 W
ATX-version
ATX 3.0
Effektivitet
80 PLUS Platinum
Formfaktor
ATX
Skydd
Övriga specifikationer
Output
Voltage + 3.3V | + 5V | + 12V | - 12V | + 5Vsb Total power Power 3.3V + 5V Power 12VHPWR Tolerance Ripple/ Noise | Current max. 20A | max. 20A | max. 83.3A | max. 0.4A | max. 3A max. 1000W max. 100W max. 600W +/- 5% <50mV @ +3.3V, +5V, +5Vsb | <120mV @+12V, -12V
Safety
Features
1000 Watt power supply | Intel ATX 3.0 Standard | 12VHPWR connector up to 600W
Warranty
5 years
Logistic data
Dimension Net weight Gross weight Article number GTIN Packing unit | 150 x 155 x 86 mm 2.60 kg 3.04 kg 88882232 4260455648936 1 pcs | 6 pcs (carton) | 180 pcs (EU pallet)
Scope of delivery
Power supply | Power cord | Screws | Cable ties | Manual
Economic data: @ 20% power
92.26 %
Economic data: @ 50% power
93.15 % | 93.70 %
Input Voltage Frequency Current
AC 100 - 240 V~ 50/60Hz 15A @115V | 8A @230V
Economic data: @ 100% power Standby power
92.20 % < 0.41W
Economic data: Efficiency @115V @ 10% power
89.21 %
Environmental Temperature | Humidity | Altitude
Economic data: @ 100% power Efficiency @230V @ 20% power
91.35 % 92.70 %