R2A-DV1200-N
Art.nr: R2A-DV1200-N · P/N: 99997004 · EAN: 4260455648271
Effekt
1200 W
Effektivitet
80 PLUS Platinum
Skydd
Overvoltage protection | Input | Output +12V | Output +3,3V | Output +5V/ +5Vsb | Output -12V Undervoltage protection | Output -12V Over temperature protection | Warning | Shutdown | Recovery Short circuit protection | Overcurrent protection | Output +3,3V/ +5V | Output +5Vsb | Output -12V Fan alert | @ 316V (Recovery autom. Vin < 310V) | @ 13,3 - 14,5V | @ 3,9 - 4,5V | @ 5,7 - 6,5V | @ -13,3 - -14,5V @ 74V (Recovery autom. Vin > 84V) | @ 9,0 - 10,5V | @ 2,0 - 2,5V | @ 3,0 - 4,0V | @ -9,0 - -10,5V @ 62° +/-5° | @ 64° +/-5° | @ 60° +/-5° +12V/ 5V Protection to GND (Recovery autom. after short circuit removed) | +3,3V, +5V, -12V Protection to GND (Recovery only manually) | 105 - 125A (Recovery autom.) | 31 - 40A (Recovery manually) | 4,4 - 7,0A (Recovery autom.) | 1,1 - 2,0A (Recovery manually) If Rpm < 500 U/m
Övriga specifikationer
Input
Voltage Frequency Inrush current Power iput | AC 100 - 240 V~ 50/60Hz <45A @230V~ <10A @230V~
Output
Voltage + 3,3V | + 5V | + 12V | - 12V | + 5Vsb Rated power Tolerance Ripple/ Noise | Setup time Rise time Hold up time | Rated current max. 25A | max. 25A | max. 97A | max. 1A | max. 4A 1200W +/- 5% <50mV @ +3,3V, +5V, +5Vsb | <120mV @+12V, +12V 3s @ +12V | 1,5s @ +5Vsb 25ms @ +3,3V, +5V, +5Vsb, -12V | 70ms @ +12V 70ms @ +5Vsb | 13ms @ +12V
Safety
Features
1200W redundant power supply | Accustic and visual alarm signal at power or fan failure | I²C Bus (PMBus compatible) to transmit failures, voltage and current data to compatible mainboards or backplanes. | Switch on the back of the power supply unit to mute the alarm.
Warranty
36 Months
LEDs: Off
No input
Description
LEDs: Green
Power supply ready
LEDs: Orange
One module no input
Logistic data
Dimension Net weight Gross weight Article number GTIN Packing unit | 270 x 100 x 84 mm 3,11 kgs 3,40 kgs 99997004 4260455648271 1 pcs | 4 pcs (carton)
Scope of delivery
Power supply
LEDs: Green blinking
Input- On, Power supply - Off, 5Vsb - On
LEDs: Orange blinking
Warning for temperature, fan, overload
Economic data: @ 20% Load
90,96 %
Economic data: @ 50% Load
94,33 %
Economic data: @ 100% Load Standby
91,75 % < 0,5A
Economic data: Efficiency @ 10% Load
90,46 %