HA-600AA2
Art.nr: HA-600AA2 · P/N: 88882239 · EAN: 4260455649216
Specifikationer
Produktsida
Effekt
600 W
Effektivitet
80 PLUS
Formfaktor
ATX
Skydd
Övriga specifikationer
Input
Input voltage Frequency Power consumption | AC 200 - 240 V~ 50 Hz 8A @230V
Output
Output voltage + 3.3V | + 5V | + 12V | - 12V | + 5Vsb Total rated power Rated power 3.3V + 5V Voltage tolerance Ripple/ Noise | Rated current max. 20A | max. 20A | max. 50A | max. 0.3A | max. 2.5A max. 600W max. 100W +/- 3% <50mV @ +3.3V, +5V, +5Vsb | <100mV @ +12V | <120mV @ -12V
Safety
Features
600Watt power supply | 80PLUS EU Gold | Rear-mounted 80mm fan | Numerous connections for mainboard, drives and peripherals
Warranty
2 years
Logistic data
Dimension Net weight Gross weight Article number GTIN Packing unit | 150 x 160 x 86 mm 1.925 kg 2.150 kg 88882239 4260455649216 1 pcs | 5 pcs (carton)
Scope of delivery
Power supply | Power cord | Screws | Cable ties | Manual
Economic data: @ 20% load
90.01 %
Economic data: @ 50% load
92.26 %
Economic data: Effiziecy @ 10% load
84.51 %
Environmental Temperature | Humidity | Altitude
Economic data: @ 100% load Standby power consumption MTBF
91.03 % < 0.30 W 100.000 hrs