HA-1300BA3
Art.nr: HA-1300BA3 · P/N: 88882251 · EAN: 4260455649933
Specifikationer
Produktsida
Modulär
Fully Modular
Effekt
1300 W
ATX-version
ATX 3.1
Effektivitet
80 PLUS Platinum
Formfaktor
ATX
Skydd
Övriga specifikationer
Output
Outputvoltage + 3.3V | + 5V | + 12V | - 12V | + 5Vsb Total rated power Rated power 3.3V + 5V Rated power 12V-2x6 (12VHPWR) Voltage tolerance Ripple/ Noise | Rated current max. 20A | max. 20A | max. 108A | max. 0.3A | max. 3A max. 1300W max. 120W max. 600W +/- 5% <40mV @ +3.3V, +5V | < 50mV @ +5Vsb | <60mV @ +12V | < 80mV @ -12V
Safety
Features
1300Watt power supply | Intel ATX 3.1 Standard | 80PLUS Platinum | 12V-2x6 (12VHPWR) connector up to 600W | Traditional PCIe connectors for older graphics cards | Intelligent fan control | Numerous connectors for motherboard, drives, and peripherals | All connection cables completely black
Warranty
3 years
Connectors
Mainboard 20+4pin CPU 4+4pin PCIe 12V-2x6 (12VHPWR) PCIe 6+2pin SATA 15pin IDE/ Molex 4pin Floppy 4pin | 1 2 1 3 8 3 1
Logistic data
Dimension Net weight Gross weight Article number GTIN Packing unit | 150 x 165 x 86 mm 1.610 kgs 3.050 kgs 88882251 4260455649933 1 pcs | 5 pcs (carton)
Scope of delivery
Power supply | Power cord | Secundary cables | Screws | Cable ties | Manual
Economic data: @ 20% power
93.60 %
Economic data: @ 50% power
93.90 %
Input Input voltage Frequency Current
AC 100 - 240 V~ 47 - 63Hz 15A @110V | 7.5A @230V
Economic data: @ 100% power Standby MTBF
91.90 % < 0.50 W 100,000 hrs @ 25°C
Economic data: Efficiency @230V @ 10% power
90.60 %