HA-1200BA4
Art.nr: HA-1200BA4 · P/N: 88882236 · EAN: 4260455649025
Specifikationer
Produktsida
Modulär
Fully Modular
Effekt
1200 W
ATX-version
ATX 3.1
Effektivitet
80 PLUS Gold
Formfaktor
ATX
Skydd
Övriga specifikationer
Output
Output voltages + 3.3V | + 5V | + 12V | - 12V | + 5Vsb Total rated power Rated power 3.3V + 5V Rated power 12VHPWR Voltage tolerance Ripple/ Noise | Rated current max. 20A | max. 20A | max. 100A | max. 0.3A | max. 3A max. 1200W max. 120W max. 600W +/- 5% <50mV @ +3.3V, +5V, +5Vsb | <120mV @ +12V, -12V
Safety
Features
1200Watt power supply | Intel ATX 3.1 standard | 80PLUS Gold | 12VHPWR connector up to 600W | Traditional PCIe connections for older graphics cards | Intelligent fan control | Numerous connections for mainboard, drives and peripherals | All connection cables completely black
Warranty
5 years
Connectors
Mainboard 20+4pin CPU 4+4pin PCIe 12VHPWR PCIe 6+2pin SATA 15pin IDE/ Molex 4pin Floppy 4pin | 1 2 1 3 8 3 1
Logistic data
Dimension Net weight Gross weight Article number GTIN Packing unit | 150 x 165 x 86 mm 1.625 kg 2.880 kg 88882236 4260455649025 1 pcs | 5 pcs (carton)
Scope of delivery
Power supply | Power cord | Connection cables | Screws | Cable ties | Manual
Economic data: @ 20% load
92.50 %
Economic data: @ 50% load
93.00 %
Input Input voltage Frequency Current
AC 100 - 240 V~ 47 - 63Hz 15A @110V | 7.5A @230V
Economic data: Efficiency @230V @ 10% load
90.60 %
Environmental Temperature | Humidity | Altitude
Economic data: @ 100% load Standby power consumption MTBF
89.40 % < 0.50 W 100.000 Std. @ 25°C