DFG12038B12DN
Art.nr: DFG12038B12DN · P/N: 88885578 · EAN: 4260455647663
Specifikationer
Produktsida
Typ
Fan
Ljudnivå
47.18 dBA
Vikt
0.23 kg
Antal fläktar
1
Fläkthastighet
5500rpm
Garanti
24 months
Övriga specifikationer
Amperage
2A
EAN-Code
Connector
4Pin Molex
Description
The DFG12038B12DN is a 120mm fan with a high static air pressure of 31.10mm-H2O and an air flow of 332.50 cbm/h at 5500 rpm. | It is the ideal candidate for use in systems that generate a lot of heat during operation, such as when a large number of graphics cards have to be installed in a small space.
Item number
Packing Unit
56 Pcs
Rated Voltage
12V
Shipping Unit
1 Pcs
Dimension (h/w/d)
38 x 120 x 120mm
Scope of delivery
DFG12038B12DN bulk
Fan Dimension (H/W/D)
38 x 120 x 120mm