BPS-850CM
Art.nr: BPS-850CM · P/N: 88882245 · EAN: 4260455649674
Specifikationer
Produktsida
Modulär
Modular
Effekt
850 W
ATX-version
ATX 3.1
Effektivitet
80 PLUS Bronze
Formfaktor
ATX
Skydd
Övriga specifikationer
Output
Output voltage + 3.3V | + 5V | + 12V | - 12V | + 5Vsb Total power Power 3.3V + 5V Power 12VHPWR Tolerance Ripple/ Noise | Current max. 20A | max. 20A | max. 70.8A | max. 0.3A | max. 3A max. 850W max. 100W max. 600W +/- 5% <50mV @ +3.3V, +5V, +5Vsb | <100mV @ +12V | <120mV @ -12V
Safety
Features
850Watt Power supply | Cable management | Intel ATX 3.1 standard | 80PLUS EU Bronze | 12VHPWR-connector up to 600W | Traditional PCIe connections for older graphics cards | Numerous connections for mainboard, drives and peripherals
Warranty
3 years
Connectors
Mainboard 20+4pin CPU 4+4pin PCIe 12VHPWR PCIe 6+2pin SATA 15pin IDE/ Molex 4pin Floppy 4pin | 1 2 1 4 8 3 1
Logistic data
Dimension Net weight Gross weight Article number GTIN Packing unit | 150 x 165 x 86 mm 1.74 kg 2.56 kg 88882245 4260455649674 1 pcs | 5 pcs (carton)
Scope of delivery
Power supply | Power cord | Connection cable | Screws | Cable ties | Manual
Economic data: @ 20% Load
87.57 %
Economic data: @ 50% Load
89.21 %
Input Input voltage Frequency Current
AC 100 - 240 V~ 47 - 63Hz 10A @110V | 5A @230V
Economic data: Efficiency @230V @ 10% Load
82.68 %
Economic data: @ 100% Load Standby consumption
86.32 % < 0.30 W