ASPOWER R2A-DV0550-N
Art.nr: R2A-DV0550-N · P/N: 99997231 · EAN: 4260455642293
Specifikationer
Produktsida
Fläktstorlek
40 mm
Effekt
550 W
Dimensioner
84 96.5 270 mm
Effektivitet
80 PLUS Gold
Övriga specifikationer
25A
25A | 45A | 1A | 4A
MBTF
Average 100000h
S-ATA
2x
Floppy
1x
Output
550Watt
Weight
net = 2.55kgs | gross = 3.32kgs
100-240V
8A Max. | 50/60Hz
DC INPUT
145V-350V | 8A Max. | /
EAN-Code
Features
Safeties
OVP, SCP , OPP, OCP, OTP
DC OUTPUT
+ 5V | + 3.3V | + 12V | - 12V | + 5VSB | Max. 550W
Guarantee
36 months
Efficiency
Description
Fan control
auto
Item number
Fans / -size
2x 40mm
Packing Unit
4 Pcs
Shipping Unit
1 Pcs
AC INPUT VOLTAGE
CURRENT | FREQUENCY
Full Range Input
auto
IDE 4Pin (Molex)
6x
Dimension (h/w/d)
84 x 96.5 x 270mm
Mainboard 20+4Pin
1x
Scope of delivery
Power supply ASPOWER R2A-DV0550-N
Storage Temperatur
-40°C to 70°C
80PLUS® Certificate
80PLUS® Gold
Operating Temperatur
0°C to 50°C
4Pin / 4+4Pin / 8Pin 12V