ROG-THOR-1200P3-GAMING
Art.nr: ROG-THOR-1200P3-GAMING · P/N: 90YE00V2-B0NA00 · EAN: 4711387610442
Vikt
2.37 kg
Effekt
1200 W
ATX-version
ATX 3.1
Dimensioner
190 150 86 mm
Effektivitet
80+ Platinum
SATA-kontakter
7
12VHPWR-kontakter
1
PCIe 8-pin-kontakter
4
Övriga specifikationer
MTBF
>120,000 hrs @ 25°C
Weight
2.37 KG (single PSU)
Maximum Load
30A 25A 100A 0.3A 3A
Combined Load
125W 125W 1200W 3.6W 15W
Package Contents
Power Cord x 1 Motherboard Power Cable x 1 (610mm) CPU Cable x 2 (1000mm) PCI-E Gen 5.1 16-pin Cable x 1 (750mm) PCI-E Cable 1-to-1 x 4 (750mm) SATA Cable 1-to-4 x 1 (400+120+120+120mm) SATA Cable 1-to-3 x 1 (400+120+120mm) Peripheral 1-to-3 x 2 (400+150+150mm) Addressable RGB Cable x 1 (800mm) ROG sticker x 1 ROG cable tie x 6 Chassis Screws Package x 1 Cable Tie x 12 User Manual x 1
DC Output Voltage
+3.3V +5V +12V -12V +5Vsb