ROG-THOR-1000P3-GAMING
Art.nr: ROG-THOR-1000P3-GAMING · P/N: 90YE00V3-B0NA00 · EAN: 4711387610596
Specifikationer
Produktsida
Vikt
2.37 kg
Effekt
1000 W
ATX-version
ATX 3.1
Dimensioner
190 150 86 mm
Effektivitet
80+ Platinum
Skydd
OPP/OVP/UVP/SCP/OCP/OTP
EPS-kontakter
2
SATA-kontakter
7
12VHPWR-kontakter
1
PCIe 8-pin-kontakter
4
Övriga specifikationer
MTBF
>120,000 hrs @ 25°C
Weight
2.37 KG
PFC Type
Active PFC
AURA SYNC
ARGB
Maximum Load
30A 25A 83.33A 0.3A 3A
Combined Load
125W 125W 1000W 3.6W 15W
0dB Fan Button
0dB Technology
Supported. The fan shuts off entirely when the PSU is under certain load
AC Input Range
100-240Vac
Package Contents
Power Cord x 1 Motherboard Power Cable x 1 (610mm) CPU Cable x 2 (1000mm) PCI-E Gen 5.1 16-pin Cable x 1 (750mm) PCI-E Cable 1-to-1 x 4 (750mm) SATA Cable 1-to-4 x 1 (400+120+120+120mm) SATA Cable 1-to-3 x 1 (400+120+120mm) Peripheral 1-to-3 x 2 (400+150+150mm) Addressable RGB Cable x 1 (800mm) ROG sticker x 1 ROG cable tie x 6 Chassis Screws Package x 1 Cable Tie x 12 User Manual x 1
DC Output Voltage
+3.3V +5V +12V -12V +5Vsb