ROG-STRIX-1200G-AURA-GAMING
Art.nr: ROG-STRIX-1200G-AURA-GAMING · P/N: 90YE00P0-B0NA00 · EAN: 4711081721475
Specifikationer
Produktsida
Vikt
3.23 kg
Effekt
1200 W
ATX-version
ATX 3.0
Dimensioner
180 150 86 mm
Effektivitet
80+ Gold
Formfaktor
ATX
SATA-kontakter
5
12VHPWR-kontakter
1
PCIe 8-pin-kontakter
4
Övriga specifikationer
MTBF
>120,000 hrs @ 25°C
Weight
3.23 kg (single PSU)
PFC Type
Active PFC
AURA SYNC
ARGB
Maximum Load
22A 22A 100A 0.3A 3A
Combined Load
120W 120W 1200W 3.6W 15W
0dB Fan Button
Package Contents
Power Cord x 1 Motherboard Power Cable x 1 (600mm) CPU Cable x 2 (650mm) PCI-E Gen 5 16-pin Cable x 1 (675mm) PCI-E 1-to-1 Cable x 2 (675mm) PCI-E (16-pin to 8-pin-8-pin) Cable x 1 (675mm) SATA 1-to-2 Cable x 1 (400+120mm) SATA 1-to-3 Cable x 1 (400+120+120mm) Peripheral 1-to-4 Cable x 1 (400+150+150+150mm) Addressable RGB Cable x 1 (800mm) User Manual x 1
DC Output Voltage
+3.3V +5V +12V -12V +5Vsb