ROG-STRIX-1000G
Art.nr: ROG-STRIX-1000G · P/N: 90YE00A5-B0NA00
Specifikationer
Produktsida
Vikt
2.37 kg
Effekt
1000 W
Dimensioner
190 150 86 mm
Effektivitet
80+ Platinum
Skydd
OPP/OVP/UVP/SCP/OCP/OTP
EPS-kontakter
2
SATA-kontakter
12
12VHPWR-kontakter
1
PCIe 8-pin-kontakter
8
Övriga specifikationer
MTBF
>120,000 hrs @ 25°C
PFC Type
Active PFC
AURA SYNC
ARGB
Maximum Load
25A 25A 83A 0.3A 3A
Combined Load
125W 125W 996W 3.6W 15W
0dB Technology
Supported. The fan shuts off entirely when the PSU is under certain load
AC Input Range
100-240Vac
Package Contents
Power Cord x 1 Motherboard Power Cable x1 (610mm) CPU Cable x2 (650mm) PCIE Cable 16-pin x1 (675mm) PCIE 1-to-1 Cable x4 (675mm) PCIE 1-to-2 Cable x2 (675+75mm) SATA 1-to-4 Cable x3 (400+120+120+120mm) Peripheral 1-to-3 Cable x2 (450+120+120mm) Addressable RGB Cable x1 (800mm) ROG sticker x 1 ROG cable tie x 6 Sleeved Cable Combs (6-pin) x 4 Sleeved Cable Combs (8-pin) x 10 Sleeved Cable Combs (24-pin) x 2 Chassis Screws Package x 1 Cable Tie x 12 User Manual x 1
DC Output Voltage
+3.3V +5V +12V -12V +5Vsb