ASUS 32" 4K gamingskärm ROG Swift PG32UCDP
Art.nr: 90LM0A50-B01370 · EAN: 4711387416358
Produktbild saknas för ASUS 32" 4K gamingskärm ROG Swift PG32UCDP
Specifikationer
Paneltyp
OLED
Ljusstyrka
1300 cd/m²
Upplösning
3840 x 2160
Skärmstorlek
32 tum
Uppdateringsfrekvens
240 Hz
Kontrastförhållande
Övriga specifikationer
EAN
SKU
PG32UCDP
Typ
Ingen
Vikt
7.3 kg
Färg
Svart
Art.nr
Gaming
Ja
Modell
PG32UCDP
Teknik
OLED
Bildyta
31.5"
Storlek
31.5 tum
Kategori
LCD 29" och större
Paneltyp
HDR-stöd
HDR True Black
Modell-nr
90LM0A50-B01370
Spänning
AC 100-240 V (50/60 Hz)
Anslutning
USB-C
Formfaktor
Desktop
Färgskala
99% DCI-P3
Färgstöd
1,0737 miljarder färger (10-bitar)
HDR-format
HDR10
Ljusstyrka
1300 cd/m²
Pixelhöjd
0.182 mm
Energiklass
Klass G
HDR-kapabel
HDR10 / DisplayHDR 400 True Black
Inspänning
AC 100-240 V (50/60 Hz)
Kategorivag
Datortillbehör > Bildskärm > LCD 29" och större
Kommentarer
Med stativ (högsta position)
Tillverkare
ASUS
Upplösning
3840 x 2160
Videoformat
4K
Produktlinje
ASUS ROG Swift OLED
Typ av enhet
OLED-monitor - 32"
Färgkategori
Svart
Nätspänning
AC 100-240 V
Viewable Size
31.5 tum
Höjdjustering
80 mm
Lutningsvinkel
-5/+20
Sync-teknologi
AMD FreeSync Premium Pro, NVIDIA G-SYNC Compatible
Synkronisering
Adaptive Sync
Normal svarstid
0,03 ms (grå-till-grå)
Vridningsvinkel
30
Diagonal storlek
32"
Emballagets djup
51.4 cm
Emballagets vikt
13.5 kg
Inbyggd USB-hubb
Ja
Inbyggda enheter
KVM-växel, USB 3.2 Gen 1 hubb
Inmatningssignal
2xHDMI, DisplayPort, USB-C
Bildförhållande
16:9
Emballagets bredd
86.8 cm
Emballagets höjd
23.8 cm
Energiklass (HDR)
Klass G
Monitoregenskaper
Skärmbeläggning
Bländskydd
Typ av bildskärm
OLED-monitor / OLED
Positionsjustering
Lutning, Höjd, Vridbar bas
Produktbeskrivning
ASUS ROG Swift OLED PG32UCDP - OLED-monitor - 4K - 32" - HDR
Dimensioner (BxDxH)
71.4 cm x 27.4 cm x 57.9 cm - med stativ (högsta position)
Erforderlig frekvens
50/60 Hz
Uppdateringsfrekvens
240 Hz
Kontrastförhållande
Uppdateringshastighet
240 Hz
Bildskärmsbeläggning
Bländskydd
Inkluderade tillbehör
ROG-påse, ROG-välkomstkort, strömadapter, ROG-dekal
Inmatningsanslutningar
2xHDMI, DisplayPort, USB-C
Typ av säkerhetsplats
Kensington säkerhetsplats
Adaptive-Sync-teknologi
Vertikal visningsvinkel
178
Displaylägesjusteringar
Höjd, vridbar bas, lutning
Max temperatur vid drift
40 °C
Min temperatur vid drift
0 °C
Bildkontrastförhållande
Horisontell visningsvinkel
178
Strömförbrukning (typisk)
44 watt
Strömkonsumtionsställ med
0.5 watt
VESA-infästningsgränssnitt
100 x 100 mm
Visningsbar storlek (metrisk)
80 cm
Vertikal uppdateringshastighet
24 - 480 Hz
Producentens garanti (månader)
36
Strömkonsumtion (vid läge av)
0.3 watt
URL med QR-kod för energimärke
Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2001815
Bildens längd/breddförhållande
16:9
Horisontell uppdateringshastighet
30 - 510 kHz
Medföljande bildskärmstillbehör
ROG-dekal, Strömadapter, ROG-välkomstkort, ROG-påse
Strömförbrukning HDR (På-läge)
39 kWh/1 000 h
Strömförbrukning för SDR (På-läge)
33 kWh/1 000 h
Monteringsgränssnitt för platt bildskärm
100 x 100 mm