ASUS 27" curved gamingskärm ROG Strix XG27WCMS
Art.nr: 90LM09Y1-B01370 · EAN: 4711387530146
Produktbild saknas för ASUS 27" curved gamingskärm ROG Strix XG27WCMS
Specifikationer
Paneltyp
VA
Ljusstyrka
400 cd/m²
Upplösning
2560 x 1440
Skärmstorlek
27 tum
Uppdateringsfrekvens
280 Hz
Kontrastförhållande
3000:1
Övriga specifikationer
EAN
SKU
XG27WCMS
Vikt
7.2 kg
Färg
Svart
Art.nr
Gaming
Ja
Storlek
27 tum
Ergonomi
Höjdjustering, lutning, vridning
Kategori
LCD 25-28"
Paneltyp
Fast VA
HDR-stöd
DisplayHDR 400
Modell-nr
90LM09Y1-B01370
Spänning
AC 100-240 V (50/60 Hz)
Egenskaper
Färgskala
125% sRGB, 95% DCI-P3
Färgstöd
16,7 miljoner färger
HDR-format
HDR10
Ljusstyrka
400 cd/m²
OSD-språk
Pixelhöjd
0.233 mm
Energiklass
Klass F
Gränssnitt
HDMI DisplayPort Hörlurar (minijack) USB-C/DisplayPort Alt Mode (ström upp till 15W)
HDR-kapabel
HDR10 / DisplayHDR 400
Inspänning
AC 100-240 V (50/60 Hz)
Kategorivag
Datortillbehör > Bildskärm > LCD 25-28"
Tillverkare
ASUS
Upplösning
2560 x 1440
Anslutningar
1x HDMI 2.1, 1x DisplayPort 1.4, 1x USB-C (DP Alt Mode, 15 W PD), 3.5 mm ljudutgång
Böjd skärm
Ja
Färgomfång
95% DCI-P3, 125% sRGB
Typ av enhet
LED-bakgrundsbelyst LCD-skärm - 27"
Skärmstorlek
Höjdjustering
120 mm
Lutningsvinkel
-5/+20
Vridningsvinkel
70
Diagonal storlek
27"
Emballagets djup
20 cm
Emballagets vikt
9.8 kg
HDR-certifiering
DisplayHDR 400
Miljöstandarder
ENERGY STAR-godkänd
Bildförhållande
16:9
Emballagets bredd
84.3 cm
Emballagets höjd
48 cm
Energiklass (HDR)
Klass G
G-SYNC Compatible
Skärmbeläggning
Bländskydd
Typ av bildskärm
LED-bakgrundsbelyst LCD-skärm / TFT aktiv matris
Produktbeskrivning
ASUS ROG Strix XG27WCMS - LED-skärm - böjd - QHD - 27" - HDR
Dimensioner (BxDxH)
61.1 cm x 21.9 cm x 39 cm - med ställ
Uppdateringsfrekvens
280 Hz (överklockad)
Kontrastförhållande
3000:1
Standarder som följs
Inkluderad programvara
ASUS DisplayWidget Center
Inkluderade tillbehör
ROG-påse, ROG-dekal, strömkabel
Typ av säkerhetsplats
Kensington säkerhetsplats
Adaptive-Sync-teknologi
AMD FreeSync Premium
ENERGY STAR-certifierad
Ursprunglig upplösning
QHD 2560 x 1440 vid 280 Hz
Vertikal visningsvinkel
178
Displaylägesjusteringar
Höjd, vridbar bas, lutning
Max temperatur vid drift
40 °C
Min temperatur vid drift
0 °C
Bakgrundsbelysningsteknik
LED-bakgrundsbelysning
Horisontell visningsvinkel
178
Strömförbrukning (typisk)
31.4 Watt
Strömkonsumtionsställ med
0.5 Watt
Mått och vikt (komponenter)
VESA-infästningsgränssnitt
100 x 100 mm
Vertikal uppdateringshastighet
60 - 240 Hz
Strömkonsumtion (vid läge av)
0.3 Watt
Dimensioner (BxDxH) - med ställ
61.1 cm x 21.9 cm x 39 cm
URL med QR-kod för energimärke
Https://eprel.ec.europa.eu/qr/1987468
Horisontell uppdateringshastighet
30 - 362 kHz